Hakkımızda

www.ucuzyedekparca.net ‘bir

ORMER MOTORLU ARAÇLAR ve BİLGİSAYAR TİC.ve SAN.LTD.ŞTİ kuruluşudur.


Misyon;

Otomotiv Yedek Parça Sektörü’nde “Kaliteli Hizmet”, “Kaliteli Ürün”, “Hızlı Lojistik” ve “Uygun Fiyat” denildiğinde ilk akla gelen Türkiye’nin en güçlü firmalarından olmak.

Faaliyetimizle ilgili gelişmelerin ve yeniliklerin ilk yaratıcısı olmakla birlikte, uygulayıcısı olmak.

Bunları gerçekleştirmek için tüm imkanlarımızı ve teknolojik olanakları kullanarak müşteri ve tedarikçilerimize beklentilerinin ötesinde bütünsel çözümler üretmek.

İlkelerimiz;

Müşteri ve çalışanlarımızın bağlılığını her zaman ön planda tutarak, kendimizi onların yerine koyup ihtiyaçlarını önceden belirler, bizi en yakın destekçileri olarak hissetmeleri için daha iyi hizmet ve kaliteli ürün anlayışından asla taviz vermeyiz.

Tüm iş ortaklarımıza katma değer yaratmanın, birlikteliğimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğu bilinciyle hareket ederiz, asla taviz vermeyiz.

Müşterilerimizin velinimetimiz olduğu anlayışını yitirmeden, onlar için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir.

Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.

Biz “Kaliteli Hizmet ve Ürün Anlayışı” nı bir yaşam biçimi olarak benimsedik. 


Tarihçemiz;

Ormer Motorlu Araçlar (Eski adıyla 1974 yılında kurulan DÖRTLER OTO - İlhan ORAL ve Ort. olup) 2005 yılında kurumsallaşarak İstanbul Başakşehir’de faaliyete geçti. Şuan ki şirket merkezi Fatih-İstanbul’ da yoluna devam etmektedir.

“Kaliteli Hizmet”, “Kaliteli Ürün”, “Hızlı Lojistik” ve “Uygun Fiyat” İlkesiyle farklılığını ortaya koyan Ormer Motorlu Araçlar kurulduğu yıllardaki hedef pazarı İstanbul ağırlıklı olmak üzere servis ve perakende yedek parça satıcıları idi.

Firmamız uzmanlaşan kadrosu ve genişleyen pazarlama faaliyetlerine bağlı olarak İstanbul dışı pazarlara daha yoğun bir şekilde hizmet vermeye başladı. Bu çerçevede Yurtdışı ağırlıklı ve Anadolu üç farklı coğrafi bölgeye ayrılarak düzenli müşteri ziyaretleri başladı ve müşteri diyalogları geliştirildi.

2006-2007 Yılları arasında Alman grubu diesel araçlara Volvo, DAF, Scania, Iveco ve RVI markaları tamamen dahil oldu ve motor aksamını içeren Federal Mogul grubu ürünlerle ağırlıklı olarak hizmet sunulmaya başlandı.

Yedek parça pazarında bireysel bazda süregelen faaliyetlerin kurumsallaşmaya doğru yönelmesi farklı araç markalarında daha geniş bir çerçevede hizmet verme zorunluluğunu beraberinde getirdi. Ormer Motorlu Araçlar bu değişimi değerlendirerek hizmet ağına Otobüs, Kamyon, Tır, Çekici, Minibüs ve Midibüs (Hafif Ticari) grubunu tamamen dahil etti.

2007 yılı itibari ile Motor, Turbo, Fren, Debriyaj, Soğutma, Yağlama, Yakıt Sistemi, Şasi Aksamı, Kaporta, Elektrik, Aydınlatma, Şanzuman, Diferansiyel ve Süspansiyon gruplarında daha kapsamlı hizmet sunmaya başladı. Bu gelişim süreci beraberinde İthalat ve İhracat faaliyetlerindeki çeşitlilik ve miktarların artmasını sağladı.

2006-2017 Yılları arasında araç grupları ve ürün çeşitliliğinin hızlı artışına bağlı olarak yeniden yapılanmaya giden firmamız bu süreçte kurumsal yapısını gözden geçirdi ve önemli yatırımlar yaptı. BURSA / Osmangazi ilçesine Şubesini açtı.

İnternet Hizmetleri ve Teknolojik altyapı yatırımları başta olmak üzere bünyesinde daha pek çok katmanda iyileştirmeler meydana getirdi.

Amacımız; “Kaliteli Hizmet ve Ürün Anlayışısiz değerli müşterilerimize benimsetmektir.